Lidé kolem Jirky, kteří chtějí svůj čas trávit smysluplně na akcích s dětmi a tím se také bavit. Ano, jsme tak možná pro druhé blázni, nadšenci… ale zkrátka jen děláme rádi něco, o čem si myslíme, že má smysl, v dnešní složité době zejména. Jak se nám to daří, posoudí především ti malí… Věřte, že radost dětí je nám největší odměnou. A možná si i my tak trochu chceme hrát a společně s dětmi poodkrývat nové a nové světy fantazie. Jsme tým, v němž každý shodně vnímáme filozofii přístupu k hodnotám, které jsou pro zdar dětské duše důležité. Veškerou přípravu a realizaci našich aktivit vykonáváme ve svém volném čase, ale jistě na těch pár chvil rádi zapomeneme na běžné pracovní aktivity či studium. S pořádáním táborů, resp. prací s dětmi a se zajištěním bohatého programu pro ně máme mnoholeté zkušenosti (Jirka už přes třicet let 🙂 – začínal v roce 1987 jako instruktor na týdenních akcích pro děti ZŠ pořádané Červeným křížem).

Proč Sluchátko?

První Jirkovou třídou byla 3.B (My jsme žáci třetí bé…) a pak sluchátko symbolizuje naslouchání. Děti potřebují náš čas, naši pozornost, chceme jim tedy naslouchat a pak také všem, kdo to potřebují. Naslouchání je něco jiného než jen dynamika jedním uchem dovnitř – druhým ven, při naslouchání prochází slyšené srdcem.

První třídní webové stránky, které informovaly o životě třídy, vytvořil v roce 2002 Jirkův žák Jakub. Od té doby šly do světa on-line zprávy ze života Jirkových tříd, táborů a dalších akcí – sluchátko se tak stalo symbolem komunikace… Projekt Sluchátko pak Jirka úspěšně prezentoval v roce 2005 na mezinárodní konferenci Innovative Teachers ve Stockholmu. V roce 2009 vzniklo občanské sdružení Sluchátko, které bylo podle nové právní úpravy transformováno na zapsaný spolek.