O nás

Sluchátkové tábory

Výlety se sluchátkem

Volejte řediteli

 

 

 

O nás...
Lidé kolem Jirky, kteří chtějí svůj čas trávit smysluplně na akcích s dětmi a tím se také bavit. Ano, jsme tak možná pro druhé blázni, nadšenci... ale zkrátka jen děláme rádi něco, o čem si myslíme, že má smysl, v dnešní popletené době zejména. Jak se nám to daří, posoudí především ti malí... Věřte, že radost dětí je nám největší odměnou. A možná si i my tak trochu chceme hrát a společně s dětmi poodkrývat nové a nové světy fantazie. Jsme snad tým, v němž každý shodně vnímáme filozofii přístupu k hodnotám, které jsou pro zdar dětské duše důležité. Veškerou přípravu a realizaci našich aktivit vykonáváme ve svém volném čase, ale jistě na těch pár chvil rádi zapomeneme na běžné pracovní aktivity či studium. S pořádáním táborů, resp. prací s dětmi a se zajištěním bohatého programu pro ně máme mnoholeté zkušenosti (Jirka už třicet let :-) - začínal v roce 1987 jako instruktor na týdenních akcích pro děti ZŠ pořádané Červeným křížem).

Proč Sluchátko?  
První Jirkovou třídou byla 3.B (My jsme žáci třetí bé...) a pak sluchátko symbolizuje naslouchání (komunikace směrem dovnitř). Děti potřebují náš čas, naši pozornost, chceme jim tedy naslouchat a pak také všem, kdo to potřebují. Naslouchání je něco jiného než jen dynamika jedním uchem dovnitř - druhým ven, při naslouchání prochází slyšené srdcem.
První třídní stránky, které informovaly o životě třídy, vytvořil v roce 2002 Jirkův žák Jakub. Od té doby šly do světa on-line zprávy ze života Jirkových tříd, táborů a dalších akcí - sluchátko se tak stalo symbolem druhostranné komunikace - směrem ven... Projekt Sluchátko pak Jirka úspěšně prezentoval v roce 2005 na mezinárodní konferenci Innovative Teachers ve Stockholmu. V roce 2009 vzniklo občanské sdružení Sluchátko, které bylo podle nové právní úpravy transformováno na zapsaný spolek.   
  

 

Sluchátko z.s.
IČO: 265 65 722
kouzelne@sluchatko.com
www.sluchatko.com

 

Stránky Open Gate
i-klíčenka

Stránky ředitele spolku